COVID-19 / COVID-19
REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24 W ŁODZI NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID 19- aktualizacja zgodna z wytycznymi MEiN, MZ, GIS z 18.02.2022 r.
I Ogólne zasady organizacji pracy
- Szkoła Podstawowa nr 24 w Łodzi wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.
- Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz; zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
- Jeżeli zajdzie konieczność wejścia do szkoły osoby z zewnątrz, należy zachować dodatkowe środki ostrożności i zalecenia reżimu sanitarnego:
- zachowanie 1,5 metrowego dystansu odległości,
- zakrycie nosa i ust maseczką uniemożliwiającą transmisję wirusów,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk,
- ograniczone przemieszczanie się po szkole,
- ograniczony kontakt z pracownikami szkoły.
- Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore, przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
- Po wejściu do szkoły należy bezwzględnie skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.
- Dzieci do mycia rąk używają mydła w płynie i wody.
- Ewidencja nauczycieli, pracowników i uczniów prowadzona będzie zgodnie
z obowiązującymi dotychczas zasadami. - Sale, w których odbywają się zajęcia są porządkowane i dezynfekowane przed rozpoczęciem zajęć lub po ich zakończeniu.
- W szkole jest wyznaczone pomieszczenie (izolatorium) dla osób wykazujących objawy zakażenia górnych dróg oddechowy.
II Organizacja i funkcjonowanie klas
- Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych, zgodnie z wytycznymi.
- Uczniowie przerwy mogą spędzać na korytarzach, w maseczkach uniemożliwiających transmisję wirusów.
- Uczeń musi posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze; uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
III Nauczyciele
- Nauczyciel pracuje wg ustalonego przez dyrektora planu realizując zajęcia dydaktyczno - opiekuńczo – wychowawcze w szkole.
- Nauczyciel dokumentuje prowadzone zajęcia w sposób ustalony przez dyrektora szkoły.
- Nauczyciel opiekujący się uczniami zobowiązany jest do wyjaśnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole.
- Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
- Uczniowie i nauczyciele zakrywają usta i nos podczas przerw i na terenie szkoły z wyłączeniem zajęć lekcyjnych.
- Podczas zajęć można korzystać tylko z takich pomocy, sprzętów, które można dezynfekować, umyć, uprać – w każdej klasopracowni znajduje się płyn dezynfekujący.
- Wykorzystywane do zajęć i zabaw przybory sportowe, zabawki powinny być systematycznie dezynfekowane lub myte.
- Sala, w której odbywają się zajęcia, powinna być wietrzona, co najmniej raz na godzinę; podczas sprzyjających warunków zewnętrznych wskazane jest prowadzenie zajęć przy otwartych oknach.
- Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę, na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
- W razie wystąpienia niepokojących objawów u dziecka nauczyciel bezzwłocznie informuje dyrektora szkoły, który może zmierzyć temperaturę w trakcie zajęć
i odprowadzić dziecko do izolatorium.
IV Rodzice
- Do szkoły można przyprowadzać tylko dzieci zdrowe - bez jakichkolwiek objawów chorobowych.
- Nie można przyprowadzić dziecka do szkoły, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
- Rodzice zobowiązani są zapoznać się z zasadami obowiązującymi w szkole w czasie trwania epidemii COVID-19 i przestrzegać ich.
- Rodzice winni podać co najmniej 2 możliwości kontaktu (numery telefonów), aby umożliwić szybką komunikację w sytuacjach nagłych.
- Wskazane jest, by rodzice określili godziny pobytu dziecka w świetlicy w poszczególne dni tygodnia.
- Rodzice zobowiązani są do przekazania dyrektorowi istotnych informacji na temat stanu zdrowia swojego dziecka i do niezwłocznego informowania o każdej ważnej zmianie.
- Na terenie szkoły rodzice obowiązkowo zasłaniają usta i nos maseczką uniemożliwiającą transmisję wirusów.
- Rodzice powinni wyjaśnić dziecku, iż ze względu na epidemię, nie może ono zabierać z domu do szkoły niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.
- Rodzice regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny. Dziecko powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem, nie podawać ręki na powitanie. Powinno się zwrócić uwagę na sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
- Rodzice maja obowiązek codziennego sprawdzania informacji zamieszczonych w dzienniku elektronicznym Librus oraz zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły.
V Pracownicy szkoły
- Pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
- Pracownicy zostaną zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki uniemożliwiające transmisję wirusów, rękawiczki, środki myjące i dezynfekujące i w razie potrzeby fartuchy) i są zobowiązani do korzystania z nich, a także bieżącego zgłaszania potrzeb w tym zakresie.
- Maseczki winny być używane w kontaktach z rodzicami i uczniami z zachowaniem dystansu odległości oraz w kontaktach z osobami z zewnątrz.
- Podczas wykonywania czynności służbowych maseczkę można zdjąć, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
- Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do pojemnika-kosza wyposażonego w worek.
- Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego i przekazać do utylizacji – dodatkowy pojemnik w izolatorium.
- Środki ochrony osobistej wielokrotnego użytku jak np. : fartuchy, należy dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta, maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
- Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.
- Pracownikom obsługi zleca się:
- utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości (podłóg szatni i korytarzy) - mycie 2 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby,
- dezynfekcję powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, wyłączników – raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcję sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł przynajmniej raz dziennie,
- dezynfekcję toalet – 2 razy dziennie całościowo, doraźnie po każdej przerwie oraz w razie potrzeby:
- dezynfekcję urządzeń terenowych – po każdej grupie.
Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji, w szczególności czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów.
11. Do obowiązków personelu obsługi należy także:
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
- wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.
VI Zasady przyprowadzania i odbierania dziecka ze szkoły
- Dziecko do szkoły mogą przyprowadzać i odbierać tylko osoby zdrowe.
- Rodzice odprowadzają dzieci do drzwi wejściowych zewnętrznych. Klasy starsze schodzą do szatni potem dołem kierują się do sal.
Dzieci z klas młodszych po przebraniu się są wpuszczane górnym wejściem do swoich klas.Procedura powtarza się przy odbieraniu dzieci ze szkoły oraz opuszczaniu jej przez uczniów klas starszych. - Rodzice odbierający dzieci, czekają w przedsionku szkoły (jednocześnie mogą przebywać tam 3 osoby) i zachowują reżim sanitarny. Jeśli do szkoły zgłosi się w tym samym czasie więcej osób, oczekują przed wejściem do budynku, zachowując dystans min. 2 metry.
- Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci ze szkoły mogą przebywać tylko i wyłącznie w części wspólnej lub przed szkołą, zachowując dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 metry.
- Po wejściu do placówki osoba przyprowadzająca bądź odbierająca powinna zachować wszelkie środki ostrożności, zdezynfekować ręce, posiadać osłonę ust i nosa uniemożliwiającą transmisję wirusów.
- Temperatura dziecka powyżej 38 stopni, a także pojawienie się takich objawów jak kaszel, katar, jest podstawą do nieprzyjęcia dziecka do szkoły w danym dniu.
- Rodzice muszą liczyć się z wydłużeniem czasu oddania i odbierania dziecka ze szkoły, ze względu na stosowane procedury.
- Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.
VII Zasady korzystania z sali gimnastycznej, terenów zielonych i boiska szkolnego
- Plac zabaw jest wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.
- Dozwolone jest korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego i przyszkolnych terenów zielonych, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
- Po powrocie z boiska i terenów przyszkolnych dzieci muszą dokładnie umyć ręce.
- Sprzęt wykorzystywany podczas zajęć będzie regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany; jeżeli nie będzie takich możliwości, należy zabezpieczyć go przed używaniem.
- Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami, zgodnie z wytycznymi.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu.
VIII Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
Uczniowie korzystają z biblioteki szkolnej zgodnie z jej regulaminem.
IX Zasady korzystania z świetlicy szkolnej
Uczniowie uczestniczą w zajęciach świetlicy szkolnej zgodnie z regulaminem pracy świetlicy.
X Zasady funkcjonowania stołówki
- Personel musi przestrzegać zasad szczególnej ostrożności w zakresie zabezpieczenia epidemiologicznego:
- ograniczyć kontakty z pracownikami szkoły oraz dziećmi,
- zachować odległość stanowisk pracy,stosować środki ochrony osobistej.
2. Szczególną uwagę należy zwracać na utrzymanie wysokiej higieny.
3. Dzieci przed wejściem do stołówki dezynfekują ręce.
4. Wydawanie posiłków odbywać się będzie na dwóch przerwach obiadowych, oddzielnie dla uczniów klas 1-4 oddzielnie dla uczniów klas 5-8.
5. W stołówce pełni dyżur pedagog.
6. Następna grupa może wejść do stołówki po wykonaniu przez personel szkoły czynności dezynfekcyjno - porządkowych i po czasie, który wynika ze specyfikacji produktów użytych do dezynfekcji.
7. Przygotowane posiłki należy wydawać razem ze sztućcami jednorazowymi. Posiłki odbierają pojedynczo dzieci lub, jeśli jest taka potrzeba, nauczyciel dyżurujący.
8. Naczynia po posiłkach są odnoszone pojedynczo przez dzieci do kosza na śmieci.
XI Zasady dostarczania i przyjmowania obiadów do stołówki
- Dostawcy obiadów powinni być zaopatrzeni w maseczki, rękawiczki i inne środki ochrony osobistej.
- Przywożony obiad przechowywany jest w specjalnych opakowaniach.
- Dokumenty dostawy: faktury, etykiety, dowody dostawy itp. powinny znajdować się w kopercie wraz z towarem, umieszczone w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu.
XII Zasady konsultacji i zebrań z rodzicami w szkole
- Dyrektor szkoły ustala harmonogram zebrań i konsultacji uwzględniając potrzeby rodziców i możliwości organizacyjne.
- Harmonogram może być modyfikowany w miarę potrzeb i sytuacji epidemiologicznej.
- Podczas zebrań i konsultacji rodziców obowiązują zasady zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa maseczkami uniemożliwiającymi transmisję wirusów.
XIII Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka
- Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły.
- O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
- Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły.
- W szkole jest przygotowane pomieszczenie, tzw. izolatorium, służące do odizolowania ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe.
- Izolatorium to jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
- W izolatorium dziecko przebywa pod opieką wyznaczonego nauczyciela z zapewnieniem minimum 2 m odległości, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów prawnych, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
- O zaistniałej sytuacji dyrektor, wicedyrektor lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka, SANEPID oraz organ prowadzący szkołę.
- Dalsze kroki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym i o podjętych działaniach niezwłocznie informuje rodziców i pracowników szkoły.
- Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- Należy ustalić liczbę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach placówki, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i zastosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
XIV Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły
- Pracownik przebywający w domu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, nie powinien przychodzić do pracy.
- Pracownik o niepokojących objawach powinien niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły i skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, lub ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić na pogotowie pod numer 999 lub 112.
- Jeśli stan choroby ujawni się podczas pracy w szkole, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora lub osoby uprawnionej, i izoluje się od wszystkich osób w izolatorium.
- W pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium nie mogą przebywać inne osoby.
- Pracownik z podejrzeniem zachorowania, o ile jej/jego stan zdrowia na to pozwoli, za zgodą dyrektora udaje się do domu i kontaktuje z lekarzem pierwszego kontaktu.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.);
- Należy stosować się do zaleceń inspekcji sanitarnej przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Zalecane jest ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części budynku, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
- O zaistniałym przypadku choroby lub podejrzeniu zarażenia należy powiadomić wszystkich pracowników.
XV Postępowanie z pomieszczeniami, w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik SP nr 24 został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
XVI Postanowienia końcowe
- Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
- Regulamin może być modyfikowany.
- Regulamin zostanie opublikowany na stronie szkoły, przesłany jako wiadomość w dzienniku elektronicznym w ogłoszeniach oraz udostępniony w formie papierowej w sekretariacie szkoły.
- Kadra pedagogiczna i pracownicy administracji i obsługi zostaną zapoznani z regulaminem podczas szkolenia.
- O wszelkich zmianach w regulaminie będą niezwłocznie powiadamiane osoby zainteresowane.
ПРАВИЛА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ № 24 М. ЛОДУ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ COVID 19 - оновлення відповідно до вказівок MEiN, Міністерства охорони здоров’я, GIS від 18.02.2022.
I Загальні принципи організації праці
1. Початкова школа № 24 у Лодзі відновлює свою роботу, враховуючи вказівки головного санітарного інспектора, міністра охорони здоров’я, міністерства національної освіти та ради освіти.
2. Перебування сторонніх осіб на об’єкті обмежено; Рекомендується звертатися по телефону або електронною поштою.
3. При необхідності входу сторонньої особи до школи необхідно дотримуватися додаткових запобіжних заходів і рекомендацій санітарного режиму:
- дотримання дистанції 1,5 метра,
- закриття носа і рота маскою, що запобігає передачі вірусів,
- обов'язкова дезінфекція рук,
- обмежене пересування по школі,
- обмежені контакти з персоналом школи.
4. Люди, які хворіють, перебувають на карантині чи ізоляції, не можуть зайти до школи.
5. Після приходу до школи обов’язково потрібно користуватися дезінфікуючим засобом для рук.
6. Діти миють руки рідким милом і водою.
7. Облік викладачів, працівників та студентів буде вестися згідно з
з існуючими правилами.
8. Приміщення, в яких проводяться заняття, прибираються та дезінфікуються до або після початку занять.
9. У школі є відведена кімната (ізолятор) для осіб, у яких є симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів.
ІІ.Організація та функціонування класу
1. Заняття проводяться в аудиторіях, відповідно до методичних вказівок.
2. Учні можуть проводити перерви в коридорах в масках, які запобігають передачі вірусів.
3. Учень повинен мати власні приладдя та підручники, які під час уроку можуть бути на учнівському столі або в портфелі; учні не можуть обмінюватися між собою шкільним приладдям.
III Учителі
1. Учитель працює за планом, встановленим директором, здійснюючи дидактичну, опікуно-виховну роботу в школі.
2. Учитель документує проведені заняття в порядку, встановленому директором школи.
3. Учитель, який доглядає за учнями, зобов'язаний роз'яснити дітям правила безпеки, які діють у школі.
4. Група проводить перерви під наглядом викладача.
5. Учні та вчителі прикривають рот і ніс на перервах і на території школи, за винятком аудиторних занять.
6. Під час занять можна користуватися лише такими допоміжними засобами, інвентарем, який можна дезінфікувати, мити та мити – у кожному класі є дезінфікуюча рідина.
7. Спортивний інвентар та іграшки, які використовуються для занять та ігор, необхідно систематично дезінфікувати або мити.
8. Провітрювати класну кімнату не рідше одного разу на годину; при сприятливих зовнішніх умовах заняття доцільно проводити при відкритих вікнах.
9. Учитель зобов’язаний звертати увагу на необхідність регулярного миття рук, особливо після приходу до школи, перед їжею, після відвідування туалету та після повернення з активного відпочинку.
10. При появі тривожних симптомів у дитини вчитель негайно повідомляє про це директора школи, який може виміряти температуру під час занять.
і відвезти дитину в ізолятор.
IV Батьки
1. До школи можна приводити тільки здорових дітей – без будь-яких хвороб.
2. Ви не можете приводити дитину до школи, якщо вдома хтось перебуває на карантині чи ізоляції.
3. Під час спалаху COVID-19 батьки зобов’язані прочитати правила школи та дотримуватися їх.
4. Батьки повинні надати принаймні 2 варіанти зв’язку (номера телефону), щоб забезпечити швидкий зв’язок у надзвичайних ситуаціях.
5. Батькам бажано визначати години перебування дитини в кімнаті відпочинку в окремі дні тижня.
6. Батьки зобов’язані повідомляти директору важливу інформацію про стан здоров’я своєї дитини та негайно повідомляти про важливі зміни.
7. У школі батьки повинні закривати рот і ніс маскою, яка запобігає передачі вірусів.
8. Батькам варто пояснити дитині, що через епідемію не можна брати з дому до школи непотрібні речі та іграшки.
9. Батьки регулярно нагадують дитині про елементарні правила гігієни. Дитина повинна уникати торкання очей, носа та рота, часто мити руки з милом, не подавати руку при вітанні. Слід звернути увагу на те, як прикривати обличчя під час чхання чи кашлю.
10. Батьки зобов’язані щодня перевіряти інформацію, що міститься в електронному журналі «Лібрус», та забезпечувати дитину масками для використання в загальному шкільному просторі.
V Колектив школи
1. Співробітники школи повинні приділяти особливу увагу профілактиці здоров’я та докладати всіх зусиль для захисту себе, дітей та інших працівників від інфікування.
2. Працівники будуть забезпечені засобами індивідуального захисту (маски для запобігання передачі вірусів, рукавички, миючі та дезінфікуючі засоби та, за необхідності, фартухи) та дезінфекції, у разі потреби – фартухи) та зобов’язані їх використовувати, а також постійно повідомляти про свої потреби в цьому відношенні. .
3. Маски необхідно використовувати під час спілкування з батьками та учнями, дотримуючись дистанції та при контакті з людьми ззовні.
4. Під час виконання службових обов’язків маску можна знімати, прикривати рот і ніс не обов’язково.
5. Використані одноразові засоби індивідуального захисту (наприклад, маски, рукавички), зняті з обережністю, слід викидати у відро для сміття, укомплектоване пакетом.
6. Якщо вищезазначені відходи походять від осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію, їх необхідно запакувати у спеціальний пакет із фольги та відправити на утилізацію – додатковий контейнер в ізоляторі.
7. Багаторазові засоби індивідуального захисту, а саме: фартухи продезінфікувати відповідно до рекомендацій виробника, багаторазові маски прати при температурі не менше 60 градусів і прасувати.
8. Кожен працівник зобов’язаний негайно інформувати керівника школи про події, які можуть вплинути на безпеку дітей та працівників щодо поширення COVID-19.
9. На обслуговуючих працівників покладається:
- утримання в чистоті шляхів сполучення (підлоги в гардеробах і коридорах) - миття двічі на день, при необхідності частіше,
- дезінфекція сенсорних поверхонь: поручнів, ручок, вимикачів - 1 раз на добу та за потребою,
- дезінфекція обладнання та плоских поверхонь, включаючи стільниці, поручні стільців не рідше одного разу на день,
- дезінфекція туалетів - 2 рази на добу в цілому, періодично після кожної перерви і якщо необхідно,
- дезінфекція польових приладів - після кожної групи.
При проведенні дезінфекції суворо дотримуйтеся вказівок виробника на упаковці дезінфекційного засобу, зокрема часу, необхідного для провітрювання продезінфікованих приміщень і об'єктів.
11. До обов'язків експлуатаційного персоналу також входить:
- перевірка рівня дезінфікуючих засобів для рук у контейнерах, розташованих на вході до школи, а також у класах і кімнатах, які використовуються, та постійне поповнення,
- наповнення та дозаправка годівниць і дозаторів в туалетах, а також їх миття та дезінфекція,
- заміна пакетів у сміттєвих баках, спорожнення баків, а також їх миття та дезінфекція.
VI Правила приводу та забирання дитини зі школи
1. Приводити та забирати дитину до школи можуть тільки здорові люди.
2. Батьки проводжають дітей до вхідних дверей. Старші класи йдуть в гардероб, потім спускаються в класи.
Дітей молодших класів після перевдягання пропускають до класів через верхній вхід, повторюють процедуру при заборі дітей зі школи та при виході учнів старших класів.
3. Батьки, які забирають дітей, чекають у вестибюлі школи (одночасно можуть перебувати 3 людини) та дотримуються санітарного режиму. Якщо до школи приходить більше людей одночасно, вони чекають перед входом до будівлі, дотримуючись дистанції хв. 2 метри.
4. Батьки, які приводять і забирають дітей зі школи, можуть перебувати лише у загальній частині або перед школою, дотримуючись соціальної дистанції по відношенню до працівників школи та інших учнів та їхніх батьків не менше 2 метри.
5. Після входу до закладу особа, яка приводить або приймає людину, повинна вжити всіх запобіжних заходів, продезінфікувати руки та мати захисний щиток для рота та носа, щоб запобігти передачі вірусів.
6. Підвищення температури у дитини вище 38 градусів, а також поява таких симптомів, як кашель, нежить, є підставою для того, щоб не пускати дитину до школи в певний день.
7. Батьки мають враховувати продовження часу збору та забору дитини зі школи у зв’язку з застосованими процедурами.
8. Батьки зобов’язуються довести вищевказані правила до всіх осіб, які приведуть дитину, та осіб, уповноважених забирати дитину зі школи.
VII Правила користування спортзалом, зеленими насадженнями та шкільним майданчиком
1. Майданчик не використовується через поганий технічний стан.
2. Дозволяється використання учнями шкільного майданчика та пришкільних зелених насаджень із дотриманням змінності груп та дистанції між ними.
3. Після повернення з майданчика та шкільної території діти повинні ретельно вимити руки.
4. Обладнання, що використовується під час занять, буде регулярно очищатися миючими засобами або дезінфікуватися; якщо такої можливості немає, його слід захистити від використання.
5. Діяльність, яка сприяє тісному контакту між учнями, повинна бути обмежена згідно з настановами.
6. Рекомендовано учням користуватися шкільним майданчиком та перебувати на свіжому повітрі.
VIII.Правила користування шкільною бібліотекою
Учні користуються шкільною бібліотекою відповідно до її положення.
ІХ.Правила користування загальношкільною кімнатою відпочинку
Учні беруть участь у заходах шкільного дня відповідно до регламенту роботи шкільного дня.
X Правила роботи їдальні
1. Персонал повинен дотримуватися правил особливої обережності з епідеміологічного захисту:
- обмежити контакти з персоналом школи та дітьми,
- дотримуватися дистанції робочого місця, використовувати засоби індивідуального захисту.
2. Особливу увагу слід приділяти підтриманню високої гігієни.
3. Перед входом до їдальні діти повинні продезінфікувати руки.
4. Роздача їжі відбуватиметься на двох обідніх перервах окремо для учнів 1-4 класів, окремо для учнів 5-8 класів.
5. У їдальні є черговий педагог.
6. Чергова група може входити до їдальні після проведення працівниками школи дезінфекційно-прибиральних заходів та після закінчення часу, зазначеного в специфікації засобів, що використовуються для дезінфекції.
7. Готові страви подавати разом із одноразовими столовими приборами. Харчування здійснюється дітьми індивідуально або, за потреби, черговим вихователем.
8. Посуд після їжі діти приносять у смітник індивідуально.
XI Правила видачі та приймання обідів до їдальні
1. Постачальники обіду повинні бути забезпечені масками, рукавичками та іншими засобами індивідуального захисту.
2. Імпортний обід зберігається в спеціальній упаковці.
3. Документи на доставку: рахунки-фактури, ярлики, накладні тощо повинні бути в конверті з товаром і розміщені таким чином, щоб їх не пошкодити.
XII Правила проведення консультацій та зустрічей з батьками в школі
1. Графік зборів та консультацій встановлює директор школи з урахуванням потреб батьків та організаційних можливостей.
2. Графік може бути змінений відповідно до потреб та епідеміологічної ситуації.
3. Під час батьківських зборів та консультацій діють правила соціального дистанціювання та закриття рота та носа масками, які запобігають передачі вірусів.
XIII.Провадження у разі підозри на інфекційне захворювання дитини
1. Якщо батьки дитини помічають у себе чи дитини тривожні симптоми, їх не допускають до школи.
2. Про будь-яку підозру на захворювання вони повинні негайно повідомляти директора, а також звертатися по телефону в санепідемстанцію або інфекційне відділення.
3. Учитель, який помітив у дитини ознаки захворювання, негайно повідомляє про це директора школи.
4. При школі є приміщення т. зв ізолятор, використовується для ізоляції учня, який мав ознаки захворювання під час перебування в школі.
5. Ізолятор забезпечений засобами індивідуального захисту та дезінфекційними засобами.
6. В ізоляторі дитина перебуває під наглядом призначеного вчителя з мінімальною дистанцією 2 м, очікуючи на батьків / законних опікунів, які повинні забрати дитину зі школи якнайшвидше.
7. Директор, заступник директора або інша уповноважена особа негайно повідомляє про ситуацію батьків дитини, САНЕПІД та керівний орган школи.
8. Подальші дії приймає директор за погодженням з керівним органом і негайно інформує батьків та працівників школи про вжиті дії.
9. Приміщення, де перебувала та пересувалася дитина/учень, має бути ретельно прибрано відповідно до шкільних процедур, а поверхні, до яких доторкаються (дверні ручки, поручні, ручки тощо), продезінфіковані.
10. Визначте кількість осіб, які одночасно перебувають у частинах/частинах закладу, де перебувала підозрювана на інфікування дитина, та дотримуйтесь рекомендацій ГІС щодо осіб, які контактували з інфікованими.
XIV.Провадження у разі підозри на інфекцію у працівника школи
1. Працівник, який залишається вдома, не повинен виходити на роботу при появі тривожних симптомів.
2. Працівник про наявність тривожних симптомів повинен негайно повідомити директора школи та звернутися до лікаря первинної ланки чи санепідемстанції, інфекційного відділення лікарні, а у разі погіршення стану здоров’я – викликати швидку медичну допомогу за номерами 999 або 112.
3. Якщо захворювання виявилося під час роботи в школі, працівник негайно повідомляє про це директора або уповноважену особу та ізолюється від усіх осіб, які знаходяться в ізоляторі.
4. У приміщення, яке є ізолятором, не допускаються сторонні особи.
5. Працівник з підозрою на захворювання, якщо стан його здоров'я дозволяє це, за згодою директора повертається додому і звертається до лікаря загальної практики.
6. Приміщення, в якому пересувався та перебував працівник, має бути ретельно очищено та продезінфіковано торкальні поверхні (ручки, поручні, ручки тощо);
7. Дотримуйтесь рекомендацій санітарної інспекції при визначенні необхідності проведення додаткових процедур з урахуванням конкретного випадку.
8. Рекомендується скласти список осіб, які одночасно перебувають у тій частині будівлі, де перебувала підозрюваний.
9. Усі працівники повинні бути повідомлені про випадок захворювання або підозри на інфекцію.
XV. Робота з приміщенням у разі підозри на інфікування учня чи працівника
У разі направлення учня або працівника ДНЗ № 24 до лікарні з підозрою на коронавірус, директор за погодженням з уповноваженим державним санітарним лікарем може прийняти рішення про закриття закладу на час, необхідний для проведення необхідних санітарних заходів. та епідеміологічної діяльності.
XVI Прикінцеві положення
1. Положення набирає чинності з дня його підписання та діє до особливого розпорядження.
2. Правила можуть бути змінені.
3. Положення будуть оприлюднені на сайті школи, розіслані у вигляді повідомлення в електронному журналі в оголошеннях та надані в паперовому вигляді в канцелярії школи.
4. Педагогічний колектив та адміністративно-обслуговуючий персонал ознайомлять з положенням під час навчання.
5. Про будь-які зміни в правилах буде негайно повідомлено зацікавлених осіб.