Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Tak było dawniej.

1 września 1958 roku próg budynku przekroczyli pierwsi uczniowie. Początki zapewne nie były łatwe.Nowy obiekt wymagał zagospodarowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz swych murów.

13 grudnia 1966 r. zgodnie z rozporządzeniem ówczesnego ministra oświaty nazwa szkoły otrzymała brzmienie: Szkoła Podstawowa nr 24 im. Hanki Sawickiej w Łodzi. Kierownikiem szkoły była wówczas pani Krystyna Milczarek.

W budowaniu renomy szkoły pomagali jej nauczyciele, których było bardzo wielu i nie sposób wymienić wszystkich nazwisk, ale chylimy przed nimi czoła, bo gdyby nie ich zaangażowanie, dziś nie bylibyśmy taką szkołą, jaką jesteśmy.

Przez lata w szkole, która miewała nawet po cztery klasy jednego rocznika, prężnie rozwijał się sport, działało harcerstwo, prowadzono liczne koła zainteresowań. Szkołę tworzyli uczniowie i nauczyciele, którzy nawet w trudnych dla naszego kraju czasach potrafili kształcić piękne umysły i dobre serca.