Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DZIEŃ ZIEMI 2022

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie ma na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej mieszkańców Ziemi, zwrócenie uwagi na problemy związane z ingerencją człowieka w środowisko, inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Hasło: Zainwestuj w Naszą Planetę" jest motywem przewodnim tegorocznej edycji święta.

Uczniowie klas 1-3 aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Zapoznali się z pojęciami recykling i ekologia, odbyli praktyczne ćwiczenia w segregacji odpadów. Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wielkim sprzątaniu okolic szkoły. Dyskutowali również na temat, co zrobić, aby nasza planeta żyła jak najdłużej. Ważnym tematem była też woda, jej właściwości i zasoby. Rozmawiali na temat Wielkiej Rafy Koralowej i zagrożeń związanych z postępem cywilizacyjnym. Uczniowie kl. 1a wykonali model oceanu z tamtejszą fauną i florą. Uczniowie kl. 1b wykonali zestawienie "Jak moja rodzina dba o naszą planetę" oraz stworzyli piękne prace plastyczne związane z tematem Dnia Ziemi.

 Uczniowie klas 4-8 dyskutowali o tym, jak chronić Ziemię, układali hasła zachęcające do dbania o nią, tworzyli listy działań, które każdy już podejmuje lub zamierza świadomie podjąć w trosce o przyszłość naszej planety.

Te właśnie codzienne zachowania i postawy każdego z nas są dobrymi przykładami indywidualnego wkładu w naszą planetę. Często inspiracją do kreatywnej dyskusji były gry interaktywne, filmy edukacyjne lub o tematyce krajoznawczej, podkreślające z jednej strony aktualny stan środowiska, a z drugiej piękno naszego kraju.

Efekty przemyśleń uczniów zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych, ale ważniejsze w tym szczególnym dniu było rozbudzenie i podniesienie świadomości ekologicznej nas wszystkich.

Święto Ziemi było także okazją do podarowania przez uczniów pracowni lekcyjnej rośliny doniczkowej, zadbania o rośliny już te zadomowione, a także do uprzątnięcia terenu wokół szkoły.

Pamiętajmy, każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.