Informacja Administratora

„Otwarci na wiedzę III”

Maj 2022r.

Niezwykle miło nam poinformować, iż od dn. 1.05.2022r. realizujemy kolejny projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tytuł projektu: „Otwarci na wiedzę III”

Nr proj.: RPLD.11.01.04-10-0011/21

Nr umowy: RPLD.11.01.04-10-0011/21-00

Termin realizacji: 1.05-31.10.2022r.

Cel główny projektu stanowi podniesienie kompetencji kluczowych (w tym kompetencji cyfrowych) oraz umiejętności uniwersalnych Kadry Pedagogicznej, a także poprawa jakości oferty edukacyjnej
SP nr 24 w Łodzi. Projekt zakłada doposażenie placówki w wysokiej jakości sprzęt TIK oraz realizację pakietu szkoleń dla zaangażowanych do projektu nauczycieli.

W projekcie weźmie udział 26 pedagogów, w tym 24K i 2M. Poprzez realizację kursów nabędą oni dodatkowe kompetencje z zakresu nowoczesnych metod nauczania, które wykorzystają zarówno w ramach projektu jak i po jego zakończeniu.

Doposażenie placówki w pomoce z zakresu TIK pozwoli na zróżnicowanie stosowanych metod nauczania w placówce. Wykorzystanie zakupionych narzędzi, w tym technik cyfrowych zaowocuje stworzeniem innowacyjnych warunków do nauki. Projekt ma na celu zachęcenie nauczycieli do włączania do swojego warsztatu dydaktycznego innowacyjnych metod pracy z uczniem, propagując metody angażujące narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej. Tak przygotowany proces dydaktyczny, prowadzony przez pedagogów posiadających odpowiednie zaplecze merytoryczne, pozwoli zarówno na osiągnięcie celów edukacyjnych wynikających z programu nauczania poszczególnych przedmiotów jak i na efektywne rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych i informacyjnych dla ich skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie, a w przyszłości – także na rynku pracy.

Biuro Projektu:

1. Ciesielska 14a,

tel.: (42) 654 32 60;

e-mail: sp24.projekt3@poczta.fm

Wrzesień 2022r.

W ramach realizowanego projektu zaplanowano następujące szkolenia dla kadry pedagogicznej:

Nowoczesne metody dydaktyki cyfrowej - (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Narzędzia dydaktyki cyfrowej - (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Tworzenie gier i quizów - (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Programowanie i kodowanie w szkole -  (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Robotyka w szkole podstawowej -  (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Bezpieczeństwo cyfrowe w szkole - (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Excel w pracy nauczyciela -  (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Telefon i tablet w klasie - (2 grupy - 6 osób/gr, łącznie 12UP, 30h/gr)

Harmonogram szkoleń będzie aktualizowany na bieżąco.

W projekcie wezmą udział 23K i 3M.

Bieżący harmonogram (załącznik)

Październik 2022r.

W bieżącym miesiącu udało się skompletować całość zaplanowanego do zakupu doposażenia TIK.

W ramach zadania zakupiono następujące sprzęty:

Pracownia terminalowa

Stanowiska uczniowskie:

1. Urządzenia dostępowe typu terminalowego - 24 szt.
  2. Licencja WinRmtDsktpSrvcsCAL 2022 - 24 szt.
  3. Licencja do mobilnych urządzeń terminalowych WinSvrCAL 2022 - 24 szt.
  4. Oprogramowanie do zarządzania mobilną pracownią - 24 szt.
  5. Monitor - 24 szt.

Stanowisko nauczycielskie:

1. Licencja do mobilnych urządzeń terminalowych WinSvrCAL 2022 - 1 szt.
  2. Serwerowy system operacyjny - 1 szt.
  3. Serwer do pracowni terminalowej - 1 szt.
  4. Oprogramowanie do zarządzania mobilną pracownią - 1 szt.
  5. Oprogramowanie antywirusowe serwera - 1 szt.
  6. Switch - 2 szt.
  7. UPS - 1 szt.
  8. Komputer AIO z konfiguracją - 1 szt.

Pozostałe doposażenie:

1. Mobilna cyfrowa pracownia językowa - 1 zestaw – 33 stanowiska
  2. Monitor interaktywny dla nauczyciela z funkcją dotyku - 1 szt.
  3. Zestaw robotów - 3 zestawy
  4. Cyfrowe laboratorium fizyczne - 1 szt.
  5. Laboratorium biologiczno-chemiczne - 1 szt.
  6. Mikrofony bezprzewodowe nagłowne + klips - 1 zestaw
  7. System do zbierania odpowiedzi/ testów/ głosowań:

- Odbiorniki dla słuchaczy - 3 zestawy

- Odbiornik dla prowadzącego głosowanie - 3 szt.

- Walizka 3 szt.

- Oprogramowanie – 3 szt.

1. Oprogramowanie MozaBook - 1 szt.
  2. (licencja 5 letnia)
  3. Duży zestaw z matą do kodowania - 1 zestaw
  4. Kompleksowe rozwiązanie do live streamów - 1 szt.
  5. Roboty typu Photon - 1 zestaw
  6. Mata edukacyjna typu Photon - 2 szt.
  7. Mata piankowa typu Photon - 2 szt.
  8. Głośnik bezprzewodowy bluetooth - 10 szt.
  9. Monitor interaktywny dotykowy z wbudowaną kamerą - 1 szt.

Wykonawca: Kombit Group Sp. z o.o.

1. Tablet dla ucznia - 30 szt.
  2. Tablet graficzny dla ucznia - 30 szt.

Wykonawca: Arete Piotr Kowalski

Październik 2022r.

W dniu 31.10.2022r. zakończono realizację projektu „Otwarci na wiedzę III”, prowadzonego w naszej placówce.

Nr proj.: RPLD.11.01.04-10-0011/21

Nr umowy: RPLD.11.01.04-10-0011/21-00

W ramach projektu zrealizowano wszystkie zaplanowane aktywności i dokonano zaplanowanych zakupów. Wsparciem w projekcie zostało objętych 26 nauczycieli (w tym 23K/3M). Wszyscy UP projektu ukończyli udział w projekcie zgodnie z zaplanowaną dla nich ścieżką uczestnictwa.